Kalocsai fűszerpaprika ízesítésű Győri keksz

Ha valami különlegességre vágysz, kóstold meg te is az új Kalocsai fűszerpaprika ízesítésű kekszeinket, mely édes és csípős ízben is megtalálható, csak az igazi ínyenceknek!

 Kik vagyunk ?

 
A Győri Keksz Kft. multinacionális háttérrel rendelkező, édesipari cég, mely Magyarországon piacvezető szerepet tölt be a keksz és ostya piacon olyan termékekkel, mint a Pilóta, TUC, Győri Édes, Dörmi, JóReggelt! vagy a Negro.
 
Cégünk eredeti győri üzeme cukorkagyártásra specializálódott, míg modern székesfehérvári gyárunkban folyik a keksz és ostya termékek előállítása. A két gyárban és budaörsi irodánkban összesen közel 410 főt foglalkoztatunk.
 
Vállalatunk legfontosabb versenyelőnyei közé tartozik a szaktudás, a gyors, helyi döntéshozatal, az üzleti tapasztalat, a széles termékválaszték, illetve a vásárlókkal és a kereskedőkkel kiépített jó kapcsolatrendszer.

 

Történetünk


1900: Koestlin Lajos megvásárolja az akkor már nem üzemelő győrszigeti biscuit gyárat Back Hermann győri malom tulajdonostól és 50 szakemberrel elindítja a gyártást. Az üzemben ekkor Koestlin-keksz, biszkvitlapocska, kétszersült, mézeskalács és ostyalapok készülnek.

1912: Koestlin megvásárolja az Albert keksz receptjét és gyártási jogát az angol  T&T Vicars cégtől.

1922: A vállalat csokoládé és bonbon gyártással bővíti a tevékenységét.

1925: A Stühmler Frigyes Cukorka és Csokoládégyár régi, leszerelt gépeinek megvásárlásával elindul a cukorkáka gyártás.

1926: A vállalat kibővíti kereskedelmi tevékenységét és 14 országba exportálja édességeit. A harmincas években a Koestlin gyár már 334 féle terméket gyárt és számos szabadalommal rendelkezik. Portfóliójában megtalálhatóak kekszek, ostyák, biscuit áruk, cukorka és zselé termékek, valamint csokoládék és bonbonok.

1945: 4 hónapra megszűnik a gyártás a háborút követő alapanyag- és pénzhiány miatt, az üzemet Győr polgármestere közellátási célokra jelöli ki.

1946: Megalakul a Koestlin Lajos és Társai Rt. Üzemeit Bérlő Rt. A nehéz anyagi helyzetbe került gyár egyetlen lehetőségeként bérlők kezébe adták a vállalatot.

1947: Államosítják a Koestlin Bérlő Rt.-t és közös vezetőt jelölnek ki az élére a Leipzinger Vilmos Szesz és Cukorgyárral valamint a Braun testvérek likőrgyárával.

1948: A földművelődésügyi miniszter döntése nyomán a gyár ismét önállóvá válik.

1950: A könnyűipari miniszter a céget Győri Keksz és Ostyagyár Nemzeti Vállalattá kereszteli át a részvénytársasági formát leváltva.

1963: Összevonják az ország hat édesipari vállalatát Magyar Édesipari Vállalat néven, melynek 4. számú gyára lett a Győri Keksz és Ostyagyár. Ekkor megszüntetik a csokoládé és desszert gyártást, a csokoládé figura termelést, a szaloncukor, zselé, rágógumi, drazsé és kétszersült gyártást, ugyanakkor más gyárakból ide kerül a mézeskalács, a babapiskóta és az ostya.

1968: A Zamat Keksz- és Ostyagyár Jánossomorjai Gyáregységét a Győri Keksz és Ostyagyárhoz csatolják, és ezzel a cég profilja a következőkkel bővül: sütőpor, vaníliás cukor, pudingpor és teaízesítő tabletta.

1976: A Dr. Oetker-rel kötött licenc szerződés eredményeként tovább bővül a vállalat termékválasztéka.

1980: A Győri Keksz és Ostyagyárhoz kerül a Negró gyártása.

1981: Az 1963-ban alapított Magyar Édesipari Vállalat három jogutód cégre szakad, melyek közül az egyik a Győri Keksz és Ostyagyár.

1985: Teljes egészében állami támogatásból felépül a korszerű üzemépület Győrben, melyet szovjet Hecrona gyártósorral és a csúcstechnikát képviselő svájci SIG illetve kelet-német Nagema csomagológépekkel szerelnek fel.

1988: Üzembehelyezik a világ legkorszerűbb ostyagyártó vonalát a HAAS gyártósort.

1989: A Győri Keksz és Ostyagyár a linzi HAAS céggel vegyesvállalatot alapít Hungarocandy Kft. néven és elkezdi a PEZ préselt cukorka termelését és forgalmazását. Ugyanekkor a Vogel céggel karöltve megalapítja a Győri Plast Kft. csomagolóanyag-gyártó vegyesvállalatot, melynek nyomán korszerű és esztétikus csomagolású tasakokat készítenek a Dr. Oetker néven forgalomba kerülő sütőpor és vaníliás cukor számára.

1991: A United Biscuits privatizálja a Győri Keksz és Ostyagyárat, mely április 12-én Győri Keksz Kft. néven kerül bejegyzésre.

1992: A Licence alapján gyártott Dr. Oetker termékeket eladják az időközben megalakult Dr. Oeatker Magyarország Kft.-nek.

1993: A Hungarocandy és a Győri Plast Kft.-ben meglévő részesedést mindkét esetben eladják a partnercég számára. Szállítmányozási szerződést kötnek a Rynart céggel és valamennyi termék csomagolását megújítják.

1994: Eladják a Jánossomorjai cikória üzemet, a kekszgyártáshoz viszont egy új, korszerű gyártósort vásárolnak a Vuurslag cégtől.

1997: A vállalat székhelyét Győrből Budaörsre helyezik át.

1999: A United Biscuits megvásárolja a Stollwerck székesfehérvári gyárát.

2000: A Danone csoport megvásárolja a Győri Keksz Kft.-t a United Biscuits-től.

2007: a Kraft Foods megvásárolja a Danone Keksz Divíziót, és vele együtt a Győri Keksz Kft.-t.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 7
Havi: 19
Össz.: 12 158

Látogatottság növelés
Oldal: Vállalatunk
Kalocsai fűszerpaprika ízesítésű Győri keksz - © 2008 - 2024 - paprikaskeksz.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »